Zegarek Rolex

Z czego słynie firma Rolex? Z produkcji luksusowych zegarków i wygórowanych cen. To  największy producent wytwornych zegarków na świecie. Nie każdy może sobie na zegarek Rolex pozwolić. Dlaczego marzą o nim miliony ludzi na całym świecie. Co takiego ma w sobie, że człowiek jest w stanie zapłacić za markę nawet kilkaset tysięcy złotych.

Jeśli ktoś interesował się zakupem zegarka Rolex doskonale orientuje się w jego cenach. Wie też, że to niefajnie kupować zegarek marki Rolex w jego najtańszych modelach. Zegarek Rolex musi być drogi. Średnica cenowa dla zegarków tej marki to czterdzieści, pięćdziesiąt tysięcy złotych. Jeśli ktoś interesował się zakupem zegarka marki Rolex to zna nie tylko ceny. Wie również, że koszty niektórych modeli sklepach internetowych nie są jawne, że musi o cenę zapytać i okazać poważne zainteresowanie zakupem.

Na szczęście, jak podaje TVN CNBC Biznes zegarek Rolex można kupić na Placu Trzech Krzyży w Warszawie w salonie firmy jubilerskiej W.Kruk. Według TVN CNBC Biznes najdroższy zegarek został wykonany z białego złota i platyny, a jego wartość przekracza sumę 100 tysięcy złotych. Wielu znanych na świecie celebrytów nosi zegarki Rolex. Ale czy kwota 100 tysięcy złotych jest kwotą, która jest w stanie wydać osoba mieszkająca w Polsce? Okazuje się, że tak. Ponieważ, jak podaje TVN CNBC Biznes w 2009 roku sprzedało się w kraju około 100 zegarków Rolex.

Różnie można postrzegać ludzi kupujących niewątpliwie luksusowe dobra. Być może jedni ukrywają w ten sposób swoje kompleksy, a inni się afiszują ze swoim bogactwem. Jednak bezsprzecznie zegarek Rolex jest nadal jednym pragnień wielu ludzi na świecie.

Zegarek Seiko

Jeśli poważnie zastanawiamy się nad kupnem zegarka, warto swoją uwagę skierować na zegarki markowe. Dlaczego? Z powodu ich niezawodności i dobrej jakości wykonania poszczególnych mechanizmów. Wśród niektórych osób panuje wręcz przekonanie, że najczęściej polecanym zegarkiem jest zegarek marki Seiko.

Firma Seiko jest japońskim producentem zegarków. Historia działalności firmy Seiko rozpoczęła się pod koniec XIX wieku. W latach sześćdziesiątych XX wieku firma Seiko została oficjalnym chronometrażystą Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Od tego momentu firma Seiko mierzyła czasy podczas wielu najważniejszych imprez sportowych. Firma otrzymała także wiele prestiżowych nagród za rozwój technologii w dziedzinie zegarków elektronicznych.

Najprostszy, bez zbędnych dla nas funkcji dodatkowych i dobrej jakości zegarek Seiko możemy kupić za mniej, niż tysiąc złotych. Seiko proponuje klientów klika linii stylistycznych dla różnych upodobań klientów. Dostępna na rynku jest linia zegarków, w których producent łączy niezawodność z nowoczesnym wzornictwem, linia zegarków sportowych, wytrzymujących najbardziej ekstremalne warunki oraz linia zegarków luksusowych głównie dla kobiet wykonanych z wykorzystaniem drogocennych kamieni. Zegarek Seiko z konkretnej linii może być odpowiedni dla niewymagającego odbiorcy, zamożnej kobiety, zawodowego sportowca, sportowca wyczynowego oraz amatora różnych sportów.

Ale zegarek Seiko nie musi być wyłącznie zegarkiem na rękę. Producent oferuje między innymi zegary ścienne i biurkowe, w stylu tradycyjnym lub retro, a poza działalnością wytwórczą związaną z zegarkami – biżuterię, okulary przeciwsłoneczne i akcesoria sportowe.

Mogą znaleźć się tacy, którzy uważają, że marka czasomierza nie ma znaczenia. Bo w obecnych czasach większość producentów zegarków wykorzystuje te same mechanizmy i materiały. Jednak każdy producent oferuje swój własny, niepowtarzalny design produktów, właściwy tylko dla niego. Na tym tle marka Seiko z pewnością tworzy niepowtarzalne zegarki, które warto kupić i dumnie prezentować.

Zegarek Tissot

Można się zastanawiać, a nawet kłócić o to czy którykolwiek ze szwajcarskich producentów zegarków oferuje takie bogactwo wyboru różnych modeli z różnych półek cenowych i stylowych, jak od stu pięćdziesięciu ośmiu lat Tissot. Firma Tissot powstała w 1853 roku w Szwajcarii i obecnie ma przedstawicielstwa w ponad 150 krajach. Należy także do Swatch Group – największego zrzeszenia marek, producentów i dystrybutorów zegarków.

Tissot oferuje klientom niezawodność oraz styl w rozsądnej cenie. Zegarek Tissot można kupić w wielu kategoriach cenowych. Istotne z punktu widzenia klienta może okazać się możliwość zakupienia bardzo dobrego jakościowo produktu w półce cenowej poniżej tysiąca złotych. Tissot, podobnie jak większość producentów zegarków proponuje produkty w stylu klasycznym, sportowym i fashion.

Projektanci zegarków marki Tissot bardzo umiejętnie łączą ciekawe wzornictwo z nowoczesną techniką. Fani kolarstwa czy wyścigów motocyklowych z pewnością zauważyli, że czasomierze marki Tissot odmierzają czas na mistrzostwach świata i nie tylko. Producent angażuje się również w życie społeczne i jego aspekty nie tylko sportowe. Firma wykorzystuje technologią dotykową.  Dlatego zegarek Tissot wykorzystujący technologie dotykową z powodzeniem można kupić osobie niedowidzącej. Nie jest to jednak tanie rozwiązanie technologiczne i należy liczyć się z większym wydatkiem przy zakupie takiego zegarka.

Przy wyborze marki zegarka na prezent dla siebie czy bliskiej osoby zawsze warto wziąć pod uwagę różne aspekty. Jeśli jednak zależy nam na niezawodności i przystępnej cenie, i nie pragniemy pokazywać wszystkim wokół na co nas stać, to warto zdecydować się na zegarek Tissot. Niektórzy uważają, że Tissot jest dla wszystkich. Jednak jest coś urzekającego i z pewnością wytrzymałego w tej marce szwajcarskich zegarków, których design naprawdę może się podobać.

Krótka historia firmy Patek Philippe Geneve

Patrząc na nazwę firmy niełatwo jest domyślać się, że firmę Patek Philippe Geneve założył w Genewie w 1839 roku Antoni Norbert Patek wraz z przyjacielem, który podobnie do Patka, był uchodźcą z Polski po Powstaniu Listopadowym. Wtedy firma nazywała się Patek, Czapek i Spółka, i produkowała zegarki kieszonkowe na zamówienie.

Po kilku latach wielkim odkryciem stało się wynalezienie przez Jean Adrien Philippe mechanizmu, który wyeliminował mechanizm naciągu na klucz. Philippe opracował także mechanizm nastawiania funkcji kalendarzowych i niebawem stał się współpracownikiem Patka. Po jakimś czasie doszło do zmiany nazwy firmy z Patek i Czapek na Patek Philippe.

W 1989 roku firma Patek Philippe Geneve przedstawiła najbardziej skomplikowany zegarek na rękę własnego pomysłu, nad którym prace koncepcyjne trwały aż 10 lat. Firma do tej pory pracuje nad innowacyjnościami. Mimo tego, że jej założyciele i pierwsi współpracownicy nie żyją, firma realizuje własną pierwotną koncepcję manufaktury zegarmistrzowskiej. Nie wykorzystuje obcych mechanizmów w swoich zegarkach. Wykorzystuje takie mechanizmy, jakie udało się zdobyć dzięki wiedzy, doświadczeniu i innowacyjnemu myśleniu inżynierów pracujących i współpracujących z firmą Patek Philippe Geneve.

Zegarki Patek Philippe Geneve, obok garstki firm i kilku niezależnych zegarmistrzów, jest jedną z najbardziej liczących się współcześnie firm wykorzystujących własne pomysły na mechanizmy i funkcjonalności w produkcji zegarków biżuteryjnych. Oszacowanie wartości zegarka Patek Philippe Geneve jest niezwykle trudne, a cena konkretnej produkcji zależy od numeru referencyjnego oraz koloru tarczy i ilości komplikacji mechanicznych oraz dostępnych funkcjonalności danego modelu.

Nie trudno sobie wyobrazić ile na rynku kolekcjonerskim może kosztować zegarek wyprodukowany w 1900 roku. Są to kolosalne pieniądze sięgające sum, które ciężko sobie wyobrazić. Z pewnością duma może rozpierać, że markę o niedoścignionym obecnie dorobku – Patek Philippe Geneve, założyło dwóch Polaków.

Zegarek casio – do zadań specjalnych

Firma Casio jest jednym z najbardziej znanych producentów zegarków elektronicznych. Ten międzynarodowy koncern z siedzibą w Japonii produkuje ni e tylko cyfrowe zegary kwarcowe wyposażone w ciekłokrystaliczny wyświetlacz. Produkuje także kalkulatory, instrumenty muzyczne, aparaty fotograficzne, a  nawet kasy fiskalne. Wytwory marki Casio zyskały uznanie na niemal  całym świecie. Nic w tym dziwnego, skoro pierwszy elektroniczny zegarek marki Casio, który posiadał automatyczny kalendarz, powstał w 1974 roku.

Elektroniczne zegarki marki Casio przez niektórych nazywane są zegarkami do zadań specjalnych. Dlaczego? Każdy, kto posiada lub posiadał zegarek Casio wie, że można z nim zrobić wiele. Niektóre modele zegarków Casio można utopić do dwustu metrów w wodzie i dowiedzieć się z nich o tym w jakiej fazie znajduje się obecnie księżyc.

Jednak zegarek Casio nie musi być naszpikowanym elektroniką, rzucającym się w oczy gadżetem lub zegarkiem przeznaczonym dla sportowców lub wyczynowców ekstremalnych. Siłą rzeczy takie osoby potrzebują wytrzymałych zegarków i to właśnie firma Casio im proponuje. Warto jeszcze w tym miejscu zauważyć, ze w testach wytrzymałościowych modele zegarków marki Casio otrzymują maksymalne notowania. Firma Casio poszła dalej proponując zegarki klasyczne na stalowych bransoletach o typie wskazówkowym, zegarki posiadające i tarczę analogową, i ciekłokrystaliczny wyświetlacz, a także zegarki wyższej klasy wyposażone w funkcje przydatne biznesmenom. Wydaje się być prawdą to, że zegarek Casio jednak najczęściej bywa kojarzony z zegarkiem sportowym.

Jeśli zastanawiasz się czy kupić zegarek Casio czy inny, wiedz, że zegarki firmy Casio są jednymi z najbardziej wytrzymałych. Dlatego wśród osób regularnie uprawiających różne sporty są tak popularne. Zdecydowanie godne polecenia i niczym nie ustępujące szwajcarskiej precyzji. Potrafią być również prestiżowe i eleganckie.