Ile będzie kosztował zegarek Swatch

Od soboty – 01.01.2011 obowiązują nowe stawki VAT. W związku z tym producentom zegarków podniesiono procent podatku z 22% do 23%. Oznacza to zmiany cen produktów wielu marek, w tym firmy Swatch. W jaki sposób firma taka jak Swatch, która zrzesza różnych producentów zegarków mechanicznych, poradzi sobie z polityka cenową niewątpliwie cenionych na rynku produktów?

Swatch Group jest szwajcarską firmą zrzeszającą producentów zegarków mechanicznych takich, jak Tissot czy Omega. Sama marka Swatch kojarzona jest z dobrej jakości zegarkami w przystępnych cenach. W związku ze zmianą stawek VAT ceny końcowe dla klientów na pewno ulegną zmianie. Zegarek Swatch, który kosztował przed zmianą stawki VAT 299.00 złotych mógłby na przykład kosztować 302.37. A nie od dziś wiadomo, że ceny produktów kształtowane są w taki sposób żeby zachowały ładny wygląd. Na przykład 345.00 złotych czy 199.00 złotych.

Co w takiej sytuacji może zrobić producent? Kształtować ceny końcowe dla klientów w taki sposób żeby jak najmniej odczuli zmianę. Może zdarzyć się tak, że wzrośnie cena produktu bardziej luksusowego, a zmniejszy się cena produktu z niższej półki. Zapewne znajdzie się sporo niezadowolonych z podwyżek klientów, którzy zaczną narzekać na producenta. Można jednak wziąć pod uwagę, że dodatkowy koszt, który poniesie klient kupujący zegarek Swatch,  nie jest czystym zyskiem producenta, a wynikiem zmiany stawki VAT.

Ci, którzy planowali zakupy i jeszcze przed Nowym Rokiem sprezentowali bliskiej osobie zegarek Swatch na pewno odetchnęli z ulgą. Nie muszą już martwić się o to, w jaki sposób ich ulubiona firma  rozwiąże problem wyższej stawki VAT dla producentów zegarków. Do następnego zakupu.

Zegarek Omega zegarkiem Bonda

Badania marketingowe przeprowadzane w ostatnich latach dla szwajcarskiej firmy Omega pokazały, że większość szwajcarskiej populacji trafnie kojarzy markę z produkcją zegarków. Firma Omega – producent luksusowych zegarków, obecnie jest częścią grupy Swatch. Grupa Swatch, poza marką Omega, zrzesza między innymi marki: Tissot, Certina i Calvin Klein.

Producent luksusowych zegarków – firma Omega istnieje 153 lata i jest to chyba najbardziej rozpoznawalna marka zegarków na świecie. Zegarek Omega model Speedmaster był na księżycu. Zegarek Omega Seamaster zastąpił w 1995 roku Rolexa Submariner i stał się zegarkiem Jamesa Bonda. Wreszcie zegarek Omega w czterdziestoletnią rocznicę rozpoczęcia produkcji filmów o Jamesie Bondzie został wyprodukowany w limitowanej wersji. Specjalna edycja miała wygrawerowane ornamenty w postaci cyfr 007 w trzech miejscach zegarka.

Bez wątpienia zegarki Omega postrzegane są jako produkty luksusowe. Nie każdy może sobie pozwolić na zakup zegarka Omega. Zresztą producentom nie na tym zależy, żeby przeciętna osoba mogła mieć ich artykuł. Zegarek Omega to marka nie dla wszystkich. Marka niedostępna. Poszukując zegarków Omega w wyszukiwarkach internetowych możemy znaleźć takie, których najtańsze modele, damskie czy męskie, kosztują nie mniej niż sześć tysięcy złotych. Ich ceny potrafią być wyższe od dwudziestu tysięcy złotych.

Firma na swoja renomę z pewnością musiała pracować wiele lat. Za co więc płacimy kupując zegarek Omega? Za markę. Za to, że zegarek, który nosimy na ręce jest wyznacznikiem naszego statusu materialnego i osiągnięciem wyższej klasy społecznej. Producent zegarków Omega nie wykorzystuje opatentowanych i nieznanych mechanizmów. Nie wykorzystuje także materiałów, których nie wykorzystywaliby pozostali producenci zegarków. Jest jednak marką Omega. Legendarną marką, której zegarki nosił przecież sam James Bond. A za to trzeba niekiedy słono zapłacić.

Casio Oceanus

Zegarki z serii Casio Oceanus zostały zaprojektowane przez pracowników firmy Casio. Stworzone zostały głównie dla aktywnych mężczyzn, który oprócz wykonywania codziennych zajęć, znajdują również czas na uprawianie sportów wodnych. W przeciwieństwie jednak do zegarków typowo sportowych, w tym przypadku są one o wiele bardziej eleganckie, a prestiż wynikający z noszenia jednego z nich jest oczywisty. Zegarki Casio Oceanus posiadają tytanowa obudowę, dlatego też nie trzeba się martwić tym, że w jakiś sposób uszkodzimy go podczas żeglugi. Szkiełko także jest wytrzymałe i odporne na większość zarysowań, w dodatku jest typu szafirowego. Zegarki Casio Oceanus cechuje wodoszczelność wynosząca dziesięć atmosfer. Co ciekawe, posiadają one także wykres pływów. Seria Casio Oceanus została stworzona dla osób, które lubią mieć zegarki łączące nowoczesne technologie i tradycyjny wygląd.

Kolekcja  Casio Oceanus składa się z siedmiu różnych modeli. Każdy z nich został wykonany ze wspomniany już wcześniej, odpornych materiałów – lekki i antyalergiczny tytan, który jest bardzo wytrzymały oraz szafirowe szkło. Zaletą Casio Oceanus jest to, że prawie dziesięciokrotnie trudniej jest je zarysować od stali. Co się zaś tyczy zaawansowanej technologii, to wystarczy podać za przykład model Casio Oceanus OCW-M700TDE, który posiada specjalny mechanizm z funkcją Wave Ceptor Multiband 5. Ta nowatorska technologia sprawia, że zegarek synchronizuje wyświetlaną godzinę z zegarem wzorcowym. Wszystko odbywa się drogą radiową, więc użytkownik nie musi sobie tym zawracać głowy. Jeden nadajnik znajduje się w Europie, a dwa pozostałe w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii). Jeżeli tylko  Casio Oceanus znajduje się w zasięgu któregoś z tych nadajników, to raz dziennie ustawia czas względem zegara wzorcowego. Według wielu osób każdy zegarek wyposażony w taką funkcję jest automatycznie uznawany za najdokładniejszy na świeci.

W przeciwieństwie jednak do innych zegarków, wchodzące w skład serii Casio Oceanus modele napędzane są aż pięcioma miniaturowymi silniczkami, które odpowiadają między innymi za; chronograf, alarm, czas światowy, datownik i wspomniany już wykres pływów. Co ciekawe, wcale nie trzeba martwić się przez to większym zużyciem baterii, gdyż specjalne panele słoneczne sprawiają, że w razie potrzeby urządzenie doładuje się w sposób automatyczny.

Casio Sheen

Seria zegarków firmy Casio o nazwie Casio Sheen jest niezwykle elegancka. Ponieważ skierowana jest głównie do kobiet, to zegarki te można też określić mianem biżuteryjnych. Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej damskich kolekcji, jakie w całej swojej długiej historii stworzyło Casio. Każdy z zegarków będzie podkreślał kobiecość noszącej go osoby, a ze względu na wysoką jakość wykonania, zegarki Casio Sheen są zakupem, który będzie służyć przez długie lata.

Cena zegarków Casio Sheen nie jest zbyt wygórowana, co – patrząc na ich wygląd – jest naprawdę zaskakujące. Stalowe kopert, kwarcowe mechanizmy i skórzane paski – to wszystko sprawia, że każdy z produktów jest niezwykle elegancki i przyciąga uwagę. Wspomniane już szkoło jest mineralne, więc nie trzeba się zbytni martwić o zarysowania. Zegarki Casio Sheennie są raczej wodoszczelne, więc lepiej z nimi nie nurkować. Od tego w końcu są różne kolekcje sportowe, których jest naprawdę dużo.

Casio Sheen adresowana jest do kobiet eleganckich, ceniących luksus i posiadających dobry smak. Zegarek Casio Sheen taki może być również doskonałym pomysłem na prezent, gdyż z pewnością przypadnie do gustu obdarowanej nim kobiecie. Ponieważ modele te wyposażono w baterie, nie trzeba pamiętać o ich regularnym nakręcaniu. Bateria z pewnością będzie wystarczyć przynajmniej na trzy lata, a po tym czasie zawsze można ją wymienić u zegarmistrza. Koszt takiej wymiany to kilka złotych. Inną istotną zaletą jest fakt, że jak w większości przypadków, kiedy gwarancja dotyczy produktów Casio, wynosi ona trzy lata i zawsze można ją później przedłużyć. W niektórych modelach Casio Sheen koperta jest wysadzana kryształkami, co dodatkowo podnosi jej walory luksusowe. Wspomniany skórzany pasek wykonany został z prawdziwej skóry, dzięki czemu jest bardzo wytrzymały.

Nawet jeżeli porówna się Casio Sheen z damskimi kolekcjami innych firm produkujących zegarki, to zauważyć można, że są one wyjątkowo dopracowane, przez co robią wrażenie nawet na osobach, które się zbytnio na tego typu rzeczach nie znają. Casio Sheen to niewątpliwe kolekcja jedyna w swoim rodzaju.

Tissot Prc 200

Zegarki firmy Tissot z serii Prc 200 posiadają porządną kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej, co zapewnia im wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. W Dodatku ich klasa wodoszczelności wynosi aż dwieście metrów. Jest to dwukrotnie wyższa wartość niż w przypadku zegarków większości innych firm. Jeżeli więc ktoś aktywnie uprawia sporty wodne, to z takim zegarkiem śmiało będzie mógł nurkować. Warto również wspomnieć, że ze względu na zastosowanie szafirowego szkła, jest ono odporne na zarysowania i praktycznie niemożliwe jest, aby podczas normalnego użytkowania zegarka, pojawiły się na jego szybce jakiegokolwiek ryski. Bardzo dopracowany, mechaniczny chronograf z automatycznym naciągiem sprężyny sprawia, że zegarek ten można określić jako bezawaryjny i użytkownik nie będzie musiał się martwić jakimikolwiek naprawami. Wyposażony w kalendarz Prc 200 pomoże lepiej organizować sobie rozkład dnia, a dzięki dwuletniej gwarancji zawsze – jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba – będzie można go oddać do sprawdzenia specjaliście. Należy dodać, że gwarancja w przypadku zegarków Prc 200 jest gwarancją międzynarodową, więc bez znaczenia jest to, gdzie kupuje się zegarek, gdyż z gwarancji będzie można skorzystać w dowolnym miejscu. Zegarki te skierowane są przede wszystkim do osób, które chcą posiadać luksusowy, ale jednocześnie funkcjonalny zegarek, gdyż takie właśnie są Prc 200. Wybór najlepszego modelu nie będzie z pewnością łatwym zadaniem, ale zawsze można poradzić się przecież sprzedawcy, który będzie potrafił nam w tym pomóc. Warto również zapoznać się z opiniami innych użytkowników, gdyż dzięki temu nie trzeba martwić się tym, że kupimy produkt, który nie będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. Lepiej więc zawsze dobrze sprawdzić czy wybrany przez nas Prc 200 posiada wszystkie funkcje, na których nam najbardziej zależy, a jeżeli tak nie jest, to może warto poszukać jakiegoś innego zegarka? Tym bardziej, że firma Tissot posiada w swojej ofercie naprawdę ogromny wybór, dzięki czemu dobranie dla siebie zegarka będzie przeprowadzone prawidłowo. Tissot posiada swoje punkty w wielu różnych krajach.

Tissot pr50

Zegarek Tissot pr50 firmy Tissot wykonany jest ze stali, którą potocznie nazywamy nierdzewną. Bardzo dużym atutem jest fakt, iż szkło, z którego został on wykonany, jest w stu procentach szafirowe, czyli nie rysuje się. Jeśli chodzi o tak zwaną klasę wodoszczelności, to jest ona stosunkowo wysoka i wynosi 50 metrów. Jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla osób, które nie lubią rozstawać się z zegarkiem na przykład podczas korzystania z pływalni.

Czarny kolor tarczy nie tylko podkreśla męski charakter zegarka, ale także dodaje mu elegancji. Bardzo efektowna bransoleta dodaje nie tylko szyku, ale także gustu. Typ tarczy zegarka Tissot pr50 jest ozdobiony cyframi arabskimi. Stalowa bransoletka, koloru szarego, jest bardzo wytrzymała i elegancka, jak zresztą wszystkie zegarki i akcesoria do nich przeznaczone, które podpisane są logiem firmy Tissot. Mechanizm kalibru G10.211 jest tak precyzyjny, że praktycznie nie wymaga żadnych ingerencji, bez znaczenia czy będzie noszony regularnie czy od czasu do czasu. Niewielka waga Tissot pr50 sprawia, że można go założyć zawsze, bo nie będzie niepotrzebnie męczył ręki osoby, która zdecydowała się go ubrać. Tissot pr50 posiada wysokiej jakości mechanizm kwarcowy, który zasilany jest baterią. Przeciwnicy takich – trzeba to przyznać – starych rozwiązań co prawda nie będą zadowoleni, ale ma to swoje pozytywne strony. Chociażby to, że zegarek nie musi być stale noszony na ręce oraz nie jest zależny od warunków pogodowych. Wymiary koperty (w pionie) wynoszą 35,6 milimetrów, natomiast w poziomie Tissot pr50 ma 38 mm. Jego grubość nie wyróżnia się niczym szczególnym, a zegarek Tissot pr50 ma niecałe dziesięć milimetrów.

Ze względu na to, że Tissot pr50 to elegancji zegarek, a nie gadżet dla miłośników tego typu rzeczy, z dodatkowych funkcji wyposażono go jedynie w kalendarz i stoper. Niektórym z pewnością nie będzie to wystarczyć, ale prawda jest taka, że dla osób, które Tissot pr50 zakupują, tego typu funkcje nie mają najmniejszego nawet znaczenia. Dla nich bowiem liczy się przede wszystkim marka oraz niezawodność zegarka.

Tissot Couturier

Zegarek Tissot Couturier został stworzony dla Marcina Gorata, który jest jedynym Polakiem grającym w NBA. Występuje on w barwach drużyny Orlando Magic. Został pierwszym polskim Ambasadorem Mari Tissot w kraju, a dla niego został przygotowany model o nazwie C01 Marcin Gortat Ltd 2010. Jego zakup może jednak być niełatwym zadaniem, gdyż wyprodukowano jedynie niewielką ich ilość. Limitowana seria posiada numery od 0001 do 1984, gdyż jest to data urodzenia koszykarza.

Zegarek Tissot Couturier posiada skórzany pasek, a jego kolor przypomina piłkę do koszykówki. Szwajcarskie wykonanie i ogromna precyzja sprawia, że model ten jest naprawdę wyjątkowy. Tissot Couturier posiada mechanizm automatyczny z chronografem ETA C01.211., a kolor całej tarczy dobrze kontrastuje ze wspomnianym już paskiem. Na nim wytłoczona została faktura, która może się kojarzyć z piłką do koszykówki. Każdy prawdziwy fan tego sportu powinien poszukać jednego z zegarków Tissot Couturier, ale obecnie ich zakup może być bardzo trudny. Zawsze jednak można przejrzeć oferty zamieszczane na internetowych aukcjach. Firma Tissot zawsze stawia na precyzyjne i dopracowane rozwiązania, podobnie jest więc z tym egzemplarzem.

Charakter Tissot Couturier jest wyjątkowy. Zegarek Tissot Couturier został poświęcony koszykarzowi dlatego, że – jak stwierdził szef firmy Tissot – polski gracz pokonuje granice i jest precyzyjny, tak samo jak produkty firmy. Couturier Automatic Chronograph Limited Edition jest więc dzięki temu wyjątkowym zegarkiem. Główny zainteresowany jest bardzo zadowolony ze współpracy z tak znakomitą firmą, co chyba nikogo nie powinno dziwić. Koszykarz postanowił, że kilka egzemplarzy zegarka podaruje osobom, które miały największy wpływ na jego obecną karierę.Tissot Couturier jest więc modelem unikatowym, ale jeżeli popatrzy się na jakość i wyjątkowe dopracowanie zegarków firmy Tissot, to można dojść do wniosku, że każdy z nich jest właśnie taki – jedyny w swoim rodzaju. Zegarki Tissot Couturier te mogą być świetnym prezentem dla każdego mężczyzny, który lubi otaczać się stylowymi przedmiotami i dodatkami, a akurat nie ma porządnego zegarka. Firma Tissot jest gwarancją najlepszej jakości.

Tissot 1853

Zegarek firmy Tissot oznaczony jako Tissot 1853 jest bardzo luksusowym zegarkiem. Dwadzieścia jeden kamieni i stalowa, pozłacana koperta mówią same za siebie. Szkło  zegarka Tissot 1853 jest szafirowe, a w dodatku posiada on automatyczny naciąg. Ponieważ firma, która odpowiada za jego produkcje tworzy wyjątkowo dopracowane zegarki, nie trzeba się obawiać, że z tym modelem będziemy mieli jakieś problemy.

Szwajcarski Tissot 1853 jest gwarancją wysokiej jakości, a chociaż początkowo firma była zaledwie niewielkim przedsiębiorstwem rodzinnym, to obecnie jest to olbrzymia firma. Wspomniany już model Tissot 1853 jest najlepszym przykładem tego, że można stworzyć luksusowy i w miarę tani zegarek, który będzie cieszył się dużym zainteresowaniem klientów. Ludzie, którzy nabyli Tissot 1853, są naprawdę bardzo zadowoleni z zakupu, o czym zresztą łatwo można się przekonać – wystarczy tylko odwiedzić stronę internetową firmy lub zajrzeć na forum poświęcone zegarkom, żeby samemu sprawdzić, jak o tym modelu wyrażają się inni jego użytkownicy.

Zegarek Tissot 1853 to niezwykłe połączenie nowoczesności z tradycją, dzięki czemu wyróżnia się on na tle innych modeli. Na pewno osoba, która będzie nosić taki zegarek, będzie postrzegana jako bardzo stylowa, gdyż mało osób może pochwalić się tym modelem.Tissot 1853 posiada rezerwę chodu do trzydziestu sześciu godzin. Niewielką wodoszczelność – zaledwie trzydzieści metrów – rekompensuje ogromna dokładność, którą charakteryzuje się ten model. Niektóre modele sprzedawane są w specjalnym, jubileuszowym opakowaniu, dlatego też dla miłośników marki oraz osób, które po prostu chcą mieć dobry zegarek, jest to prawdziwy skarb. To, że Tissot 1853 jest udanym modelem, wynika zresztą z tego, że Tissot nie tworzy złych zegarków. Przez lata modele są udoskonalane, a produkty, które trafiają w ręce klientów, przechodzą przez zaawansowane normy, które są niezbędne, gdyż w przeciwnym razie nie mogłyby trafić w ogóle do sprzedaży. Warto więc o tym pamiętać, żeby nie martwić się wysoką ceną, która jest w pełni uzasadniona, gdyż klient płaci za jakość i wykonanie oraz za markę.

Timex Ironman

Zegarek kwarcowy Timex ironman to model dla osób, które doskonale wiedzą, czego chcą. Męski zegarek Timex ironman posiada kwarcowy mechanizm, wysokiej jakości gumowy pasek (najczęściej oferowany w kolorze czarnym) oraz mineralne szkiełko.  Wodoszczelność Timex ironman sięga stu metrów. Co prawda nie są to może jakieś najlepsze statystyki, ale z drugiej strony – jak na taką klasę cenową – jest to naprawdę przyzwoity produkt.

Miłośnicy sportów ekstremalnych, którzy aktywnie wykorzystują swoje zegarki powinni jednak poszukać czegoś innego niż Timex ironman, bo chociaż reklamowany jest on jako idealna propozycja dla takich właśnie ludzi, to poświęcając na to odrobinę swojego czasu, można znaleźć inne, równie dobre, a często nawet lepsze zegarki.

Oferta firmy Timex jest tak bogata, że nie trzeba nawet przeglądać produktów innych firm, bo wszystkie modele, jakie klient może sobie zażyczyć, są dostępne tutaj.Timex ironman nie jest więc przełomowym zegarkiem, ale z drugiej strony nie takie były cele podczas jego stworzenia.

Producenci zegarka Timex ironman chcieli po prostu opracować tani zegarek dla każdego, kto nie chce nosić zegarków wskazówkowych, a z drugiej strony woli nie wydawać na tego typu rzeczy wszystkich swoich oszczędności. Oba te wymogi spełnia Timex ironman. Jego cenę należy uznać za duża zaletę, podobnie zresztą jak podświetlenie typu INDIGLO night-mode, które sprawia, że nawet w ciemnych pomieszczeniach bez najmniejszego problemu można odczytać godzinę wyświetlaną w trybie dwunasto lub dwudziestoczterogodzinnym. Nie każdy zegarek w takiej cenie na to pozwala. Alarm wbudowany w zegarku Timex ironman posiada trzy opcje oraz drzemkę, więc zawsze można sobie nieco przedłużyć czas snu. Timex ironman wyposażony został również w stoper, który może odliczać czas do stu godzin, a także posiadający funkcję Lap oraz Split. Szerokość koperty nie jest zbyt duża, więc model ten należy do poręcznych zegarków. Gwarancja udzielana jest na trzy lata, a polscy klienci otrzymują wraz z zegarkiem Timex ironman instrukcję w swoim rodzimym języku, dzięki której obsługa zegarka będzie naprawdę prosta, co zresztą jest związane z jego odpowiednim zaprojektowaniem.

Timex 80

Firma Timex opracowywała zegarki dla klasy średniej już kilkadziesiąt lat temu. Co prawda nie były one aż tak rozbudowane, jak zegarek Timex 80, ale i tak robiły wrażenie. Nie były to drogie zegarki, ale pomimo tego wyglądały bardzo porządnie i były w miarę niezawodne. Pierwsze tanie zegarki kieszonkowe spotkały się z ogromnym zainteresowaniem klientów, więc nic dziwnego w tym, że zakupili oni ich aż tyle, że firma zarobiła dzięki temu niemałe pieniądze.

Timex 80 to zegarek, który robi wrażenie. Na zakup zegarka Timex 80 może sobie pozwolić prawie każdy. Jeśli ktoś się jednak nad tym zastanawia i nie jest do końca przekonany czy warto to zrobić, powinien poszukać informacji w Internecie, albo odwiedzić renomowany salon jubilerski. Z pewnością uzyskamy tam wiele interesujących nas informacji, które będą dotyczyły zegarka Timex 80 i przy okazji dowiedzieć się o opiniach innych klientów, którzy zdecydowali się na jego zakup. Można też odwiedzić kilka z bardziej znanych for internetowych, na których poruszane są tego typu tematy. Zegarki Timex 80 te są bardzo trwałe.

Na wielu internetowych aukcjach (zarówno tych oferowanych w języku polskim, jak również tych po angielsku) można znaleźć starsze modele Timex 80, które chociaż były często używane wyglądają prawie jak nowe. To właśnie dzięki nowoczesnym technologiom i bardzo dokładnie woranym, wysokiej jakości elementów składniowych Timex 80 wydaje się być praktycznie nie do zniszczenia. Zegarek Timex 80 często był kupowany jako prezent właśnie ze względu na opisane powyżej zalety. Niektórzy tak bardzo je polubili, że nie potrafią się z nimi rozstać i normalnie funkcjonować.

Chociaż obecnie na rynku wiele jest zegarków lepszych i bardziej niezawodnych, to opisywany Timex 80 jest jednym z tych, które śmiało można określić jako kultowe i ponadczasowe. Bardzo dobrze świadczy to o tym, że firma Timex szanuje swoich klientów i nie próbuje sprzedawać im produktów niedopracowanych, chociaż model Timex 80 nie posiada zbyt długiej gwarancji, to w praktyce nie ma to żadnego znaczenia, gdyż niezwykle rzadko się zdarza,  że trzeba byłoby z niej korzystać.