Zegarek dla 8 latka

Zegarek dla 8 latka

Zegarek dla 8-latka – jaki wybrać?

Zegarek dla 8 latka
Zegarek to świetny prezent dla 8-letniego dziecka. W tym wieku maluch zaczyna rozumieć pojęcie czasu i uczy się planować swoje zajęcia. Podarowany przez rodziców lub dziadków zegarek może pomóc w tym procesie. Jaki model wybrać dla 8-latka? Przed zakupem warto wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Wytrzymałość i wodoodporność

Zegarek dla 8-latka powinien być przede wszystkim wytrzymały i odporny na uszkodzenia. W tej grupie wiekowej dzieci bardzo aktywnie spędzają czas na dworze, bawią się z rówieśnikami, jeżdżą na rowerze czy rolkach. Zegarek narażony jest więc na otarcia, uderzenia czy kontakt z piaskiem lub wodą.

Dobrze wybrać model wodoodporny, który można bez obaw zakładać np. na basen. Stopień ochrony przed wodą zazwyczaj zaznaczony jest w opisie cyfrą, np. 5 ATM, 10 ATM. Im wyższa cyfra, tym lepsza wodoszczelność zegarka.

Rozmiar i ergonomia

Wybierając zegarek dla 8-latka, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar i ergonomię. Zbyt duży i ciężki model będzie przeszkadzał i utrudniał codzienne czynności. Z kolei zbyt mały egzemplarz może być niewygodny w odczytywaniu.

Optymalna średnica koperty zegarka dla 8-latka to ok. 3-3,5 cm. Pasek również powinien idealnie pasować do nadgarstka dziecka, by zapewnić komfort noszenia. Warto sprawdzić, czy w zestawie znajdują się dodatkowe ogniwa, które pozwolą dopasować długość paska w miarę wzrostu malucha.

Funkcje i czytelność

Wybierając zegarek dla 8-latka, należy zadbać przede wszystkim o jego czytelność. Tarcza powinna być przejrzysta, cyfry i wskazówki dobrze widoczne. Wskazane jest, aby tarcza nie zawierała zbyt wielu elementów, które mogłyby dekoncentrować lub rozpraszać uwagę dziecka.

Przydatne funkcje w zegarku dla 8-latka to minutnik lub budzik, dzięki którym maluch może kontrolować upływ czasu np. podczas odrabiania lekcji. Warto też zadbać o podświetlenie tarczy, które ułatwi odczyt czasu po zmroku.

Wygląd i kolorystyka

Wybierając zegarek jako prezent, warto wziąć pod uwagę zainteresowania obdarowywanego 8-latka. Dziewczynkom zwykle podobają się delikatne zegarki z różowym, fioletowym lub błękitnym paskiem. Chłopcy często wolą modele utrzymane w konwencji sportowej, z czarnym lub niebieskim paskiem.

Można również wybrać zegarek z ulubioną postacią z bajki, filmu lub gry. Takie modele z motywem Spider Mana, Frozen czy Star Wars na pewno przypadną do gustu 8-latkowi.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zegarek dla 8 latka
Wybierając zegarek dla 8-latka, bezwzględnie należy zadbać o jego bezpieczeństwo. Nie zaleca się kupowania modeli z metalową kopertą, która może powodować alergie. Zdecydowanie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zegarek z tworzywa sztucznego lub silikonu.

Należy też sprawdzić, czy pasek wykonany jest z miękkiego i elastycznego materiału bez szkodliwych domieszek. Warto zwrócić uwagę, czy sprzączka jest plastikowa i bezpieczna – metalowa klamra może powodować otarcia.

Podsumowanie – na co zwrócić uwagę kupując zegarek dla 8-latka?

*

Wytrzymałość i wodoszczelność

– zegarek powinien być odporny na typowe dla zabaw dziecięcych uszkodzenia i kontakt z wodą.
*

Wygodny rozmiar i dopasowany pasek

– optymalna średnica koperty to ok. 3-3,5 cm, pasek powinien pasować do nadgarstka.
*

Czytelność

– prosta, przejrzysta tarcza z dobrze widocznymi elementami.
*

Przydatne funkcje

– minutnik, budzik etc.
*

Motywy i kolory dostosowane do zainteresowań dziecka.

*

Bezpieczne i hypoalergiczne materiały

– plastikowa lub silikonowa koperta, miękki pasek bez szkodliwych substancji.

Wybierając odpowiedni zegarek z powyższych wskazówek, na pewno trafimy w gusta 8-latka i zapewnimy mu wiele radości z jego użytkowania. Miłego shopowania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *