Certina

Należąca do Swatch Group firma Certina to szwajcarski producent zegarków. Certina została założona przez dwóch braci – Adolfa i Alfreda Kurth – firma powstała w niewielkiej szwajcarskiej miejscowości o nazwie Grenchen w 1888 roku.

Obecna nazwa Certina została nadana dużo później, gdyż miało to miejsce dopiero z okazji pięćdziesięciolecia istnienia firmy. Pierwszym zegarek firmy Certina , który bracia Kurth stworzyli w całości sami i następnie wypuścili na rynek, był damski model nazwany Granna. Okazał się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, bo chociaż był to zegarkowy debiut firmy Certina , to Grannę doceniono na rynku międzynarodowym i już w 1910 roku przyznano mu złoty medal na odbywających się w Mediolanie targach, a także wyróżnienia między innymi w Bernie.

Innym istotnym dokonaniem założycieli firmy Certina było stworzenie pierwszego na świecie zegarka mechanicznego, który jednocześnie posiadał odczyt cyfrowy. Dzięki tego typu osiągnięciom, marka Certina szybko zdobyła uznanie w oczach klientów.

Polscy klienci firmy Certina z pewnością zwrócą uwagę na to, że Certina przez jakiś czas była partnerem teamu wyścigowego w Formule 1 (BMW Sauber), a jej oficjalną twarzą firmy Certina został… polski kierowca, Robert Kubica.

Zegarki wyprodukowane przez markę Certina łączą w sobie doskonałą technologię oraz wyjątkową precyzję. Projektanci nieustannie korzystają z wysokiej jakości elementów (koperty wykonane ze stali szlachetnej, luminescencyjna substancja Superluminova, perfekcyjne mechanizmy) oraz przykładają ogromną uwagę do odpowiedniego dobierania kolorów, dzięki czemu można mieć pewność, że każdy zegarek z logo Certina jest wart swojej ceny.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszył sie model DS 1 Automatic z limitowanej edycji, który cechowała wysoka jakość wykonania. Te ekskluzywne zegarki łączyły w sobie nowoczesność z klasycznymi elementami, a przy tym kontynuowały legendarną już serię DS. Tych zegarków powstało jedynie 5000 sztuk, więc przeznaczone są raczej dla kolekcjonerów. Każdy z nich posiadał wygrawerowany napis „Certina DS 50th Anniversary”.

Chcąc nabyć zegarki Certina w Polsce, należy skorzystać ze sklepów internetowych lub też udać się do Żywca na ulicę Kościuszki 20.