Frederique Constant

Firma Frederique Constant swoją siedzibę ma w Genewie, w dzielnicy Chene-Bourg. Swój początek miała w 1988 roku, a jej założycielami byli Frederique Schreiner oraz Constant Stass. Niecodzienne było to, że zamiast nazwisk, do stworzenia nazwy wykorzystano imiona założycieli. Dodatkowo jedno z nich było imieniem kobiecym, co nie zdarzało się zbyt często. Do dwutysięcznego siódmego roku, firma Frederique Constant wyprodukowała i sprzedała ogromne ilości zegarków.

Produkcja podzielona jest na cztery etapy, a każdy z nich przebiega w innej części budynku. Należą do nich między innymi montaż oraz kontrola jakości, która jest bardzo wysoka i dokładna. Dzięki takiemu podejściu klienci mają pewność, że zawsze gdy zdecydują się na zakup zegarka firmy Frederique Constant, otrzymają produkty z najwyższej półki, które będą im służyć przez długie lata.

Oprócz osiągnięć w branży zegarkowej, firma Frederique Constant może poszczycić się także tym, że udziela się charytatywnie i przekazuje pieniądze na najważniejsze badania medyczne, które pomagają dzieciom chorym na dystrofię mięśniową Duchenne’a.

Najpopularniejszymi zegarkami Frederique Constant są klasyczne modele oferowane w stosunkowo przystępnych cenach. Przewodnim mottem firmy Frederique Constant jest tworzenie zegarków dla szerokiej grupy odbiorców, a nie skupianie się wyłącznie na zamożnych klientach. Nie oznacza to jednak, że przez takie podejście zegarki te są gorsze, bo jak już zostało wcześniej wspomniane, produkty Frederique Constant przechodzą zawsze przez wymagające kontrole jakości.

Jednym z najciekawszych osiągnięć firmy Frederique Constant jest stworzenie serii Heart Beat Manufacture, które posiadają specjalną tarczę, dzięki której można zajrzeć do wnętrza zegarka. Początkowo stosowano ją tylko w prostych egzemplarzach, ale z czasem zaczęto montować je także w zegarkach wyposażonych w datowniki, wskaźniki faz księżyca i różnych innych, bardziej skomplikowanych urządzeniach.

Liczba zadowolonych klientów, którzy zdecydowali się na produkty marki Frederique Constant przez cały czas rośnie, gdyż projektanci nie spoczywają na laurach, tylko nieustannie udoskonalają swoje zegarki. W Polsce zegarki tego producenta można zakupić u wyłącznego dystrybutora, firmy Janeba Time z siedzibą we Wrocławiu.