Casio Ex-h15

Aparaty Casio Ex-h15 wykonane przez słynną firmę Casio cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Choć dotychczas kojarzona jest ona głównie z produkcją zegarków, to pomału zaczyna zdobywać pozycję lidera również w innych dziedzinach. Jedną z nich jest fotografia, czego najlepszym przykładem jest model Casio Ex-h15. Nie jest to co prawda urządzenie przeznaczone dla profesjonalnych fotografów, ale dla początkujących miłośników tej dziedziny lub osób, które cenią sobie prostotę, będzie on z pewnością wystarczający.

Kompaktowy aparat fotograficzny Casio Ex-h15 wyposażony został w 14,1 megapikselowy sensor CCD. Dzięki temu można nim wykonywać zdjęcia, których rozdzielczość spokojnie może sięgać aż do 4320 x 3240 pikseli. Spokojnie pozwoli to fotografom drukować później ich prace na dużych formatach, na przykład na plakatach. Zdjęcia nie stracą nic na jakości. Aparat Casio Ex-h15 wyposażono także w możliwość nagrywania filmów. Nie są to już jednak niskiej jakości, krótkie filmiki, tylko filmy HD o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Jest to lepsza jakość niż ta, którą dysponuje niejedna kamera, dlatego też decydując się na zakup tego aparatu, kupno kamery nie będzie już potrzebne.

Model Casio Ex-h15 posiada obiektyw szerokokątny 24 milimetrów. Dzięki niemu wychodzą naprawdę wspaniałe ujęcia, a szeroki zasięg pola widzenia sprawia, że łatwo i szybko można wykonać zdjęcia grupowe. Jeżeli ktoś ma problemy z robieniem zdjęć, bo na przykład drga mu ręka, to podczas korzystania z  aparatu Casio Ex-h15 nie będzie to najmniejszym nawet problemem. Wyposażono go bowiem w podwójną stabilizację: optyczną oraz mechaniczną. Aparat Casio Ex-h15 umożliwia robienie wyjątkowo wyraźnych zdjęć, które zawsze wychodzą bardzo jasne. Wysoka czułość (ISO sięga do 3200) pozwala tak naprawdę nawet na robienie zdjęć nocą. Sercem urządzenia jest procesor Exilim Engine 5.0, dzięki czemu użytkownik może korzystać z takich funkcji, jak na przykład wykrywanie twarzy fotografowanych osób oraz retuszu krajobrazów.

Jeżeli więc planuje ktoś zmienić swój stary aparat, a nie chce kupować drogiego i skomplikowanego w obsłudze sprzętu, to  Casio Ex-h15 jest wprost stworzony dla niego i na pewno będzie to dobry zakup.

Casio Fx-991es

Firma Casio oprócz popularnych zegarków, produkuje również mniej lub bardziej zaawansowane kalkulatory. Jednym z nich jest Casio Fx-991es, czyli naukowy kalkulator umożliwiający zapis naturalny i obliczenia macierzowe. Wyposażony jest w ogromną ilość funkcji, a ich liczba przekracza czterysta.

Wyświetlacz, w który został wyposażony model Casio Fx-991esest dwuwierszowy (31 * 96 punktów, czyli 15 oraz 10 znaków widocznych w linii), dzięki czemu nawet skomplikowane równania zostaną użytkownikowi pokazane w sposób bardzo czytelny. Wymiary kalkulatora Casio Fx-991es – biorąc pod uwagę jego możliwości – nie są duże i wynoszą dokładnie 12,2 x 80 x 161 milimetrów.

Casio Fx-991es zasilany jest na dwa sposoby: przy pomocy niewielkiej okrągłej baterii LR44 oraz baterii słonecznej, więc nie trzeba się martwić tym, że z jakiegoś powodu nie będziemy mogli skorzystać z jego możliwości.

Kalkulator Casio Fx-991es waży zaledwie 110 gram, dzięki czemu osoby, które na co dzień potrzebują mieć przy sobie zaawansowany kalkulator, mogą go nosić w plecaku. Warto dodać, że jest to obecnie jeden z najpopularniejszych studenckich kalkulatorów naukowych, które wyposażone są we wspomniane już, podwójne zasilanie. Producent zaleca go również uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy jednak – z oczywistych powodów – nie wykorzystają nawet niewielkiej części jego możliwości.

Seria Casio Fx-991es charakteryzuje się także tym, że w niej Casio po raz pierwszy zastosowało nowoczesną metodę dokonywania naturalnego zapisu działań matematycznych na nowoczesnym ekranie. Dzięki temu na ekranie kalkulatora Casio Fx-991es użytkownik otrzymuje taki zapis, jak na kartce lub na tablicy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, bo dzięki niemu nikt nie będzie musiał sie zastanawiać, w jaki sposób wykonane przez siebie obliczenia przenieść do zeszytu. Szczególnie przydatne jest to w przypadku korzystania z macierzy lub całek. W kalkulatorach Casio Fx-991es wprowadzono również dwie nowe, interesujące funkcje. Jedną z nich jest obliczanie logarytmu o dowolnej podstawie, a drugą możliwość stworzenia specjalnej tablicy funkcji. Dotychczas można to było robić jedynie w kalkulatorach graficznych. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że całki oznaczone są bardzo czytelne. Warto też wspomnieć o możliwości rozwiązywania wzorów.

Casio Baby G

Oporny na zrysowania zegarek to dla jednych osób rzecz bezsensowna, a dla innych bardzo niezbędny zakup. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie ma się podejście do zegarka. Podobnie jest z telefonami – niektórzy uważają, że bezsensowne jest umieszczanie w nich wysokiej jakości aparatów, skoro telefon służy do dzwonienia. Wracając zaś do zegarków, firma Casio posiada w swojej bogatej ofercie również serię oznaczoną jako Casio Baby G.

Casio Baby G są niezwykle odporne na różnego rodzaju zarysowania i wstrząsy, wiec zazwyczaj kupują je ludzie, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Po co przecież nosić inny zegarek do pracy, a inny podczas uprawiania sportów, skoro zegarki ze wspomnianej serii łączą obie te cechy? Nie są może aż tak eleganckie, jak inne produkty firmy Casio, ale z drugiej strony – nie o to chodzi w serii Casio Baby G. Tak naprawdę, pierwsza część nazwy – Baby – oznacza po prostu to, że jest ona przeznaczona dla kobiet. Mężczyźni mają swoje G-Shocki, a panie bardziej kobiece ich wersje. Oczywiście, każdy może nosić taki zegarek, na jaki ma ochotę, ale po co kobiety miałyby nosić ciężkie i nieporęczne zegarki, skoro została dla nich przygotowana specjalnie zaprojektowana seria?

Każdy z zegarków Casio Baby G jest bardzo mocno testowany, żeby wytrzymywał wszystkie uderzenia. Niektórzy nabywcy sami postanawiają wypróbować odporność swoich zegarków i na przykład rzucają nimi z dużej wysokości lub też robią z nimi inne, niecodzienne rzeczy. Na szczęście Casio Baby G są tak dopracowane, że wytrzymują to bez najmniejszych problemów. Literka G oznacza grawitację i wynika właśnie ze wspomnianego powyżej, obszernemu programowi testowania ich jakości. Nazywany jest on Drop-Test-Program po za serią Casio Baby G i jej męskim odpowiednikiem, mało który zegarek by go przeszedł. Klasa szczelności czasomierzy wynosi 100 metrów. Ich koperta oraz pasek zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Oprócz rzeczy oczywistych – podświetlenie, kilka alarmów i stoper, posiadają one także wysokiej jakości, płaskie szkło mineralne i w pełni automatyczny kalendarz. Zegarki Casio Baby G cechuje jednak przede wszystkim ogromna wytrzymałość.

Casio Wave Ceptor

Każdy zegarek firmy Casio z serii Casio Wave Ceptor posiada specjalny mechanizm, który kontrolowany jest falami radiowymi. Wysyłane są one z wieży Mainflingen, która znajduje się w Niemczech oraz z Rugby umiejscowionej w Anglii. Transmisja danych składa się jedynie z pięćdziesięciu dziewięciu bitów, które w ciągu krótkiej emisji (około jednej sekundy) dostarczają informacje o czasie dla następnej minuty. Dzięki temu, że są to fale długie (ich długość wynosi około 3,9 kilometra) to bez żadnych zakłóceń rozchodzą się w odległości prawie dwustu tysięcy – dwustu tysięcy i pięciuset kilometrów. Pokrywają więc spokojnie całą Europę. Jeżeli użytkownik znajdzie się w innym miejscu, to zegarek Casio Wave Ceptor będzie wskazywał aktualny czas w trybie zegarka kwarcowego.

Każdy zegarek posiada oznaczenie Radio Controlled. Najciekawsze jest jednak to, że ich dokładność – zgodnie z danymi podawanymi przez producenta – wynosi jedną sekundę na milion lat, co robi ogromne wrażenie. Mało której serii zegarków udaje się osiągnąć podobny wynik. Niektórzy użytkownicy Casio Wave Ceptor mogą uważać, że synchronizacja czasu z zegarem atomowym to przesada, ale przecież nie trzeba nawet o tym pamiętać, gdyż wszystko dzieje się w sposób zautomatyzowany. Wystarczy tylko, że Casio Wave Ceptor znajdzie się w pobliżu nadajników. Podświetlenie tarczy również jest automatyczne i wykorzystuje diodę elektroluminescencyjną z poświatą. Dzięki temu, że w zegarkach Casio Wave Ceptor zastosowano baterię Tough Solar, to nie trzeba jej nigdy wymieniać. Zegarki posiadają także kompas, a dzięki wbudowanemu w nie sensorowi pola magnetycznemu (jego zakres wynosi od 0 do 359 stopni), bez najmniejszych problemów będzie można przy pomocy Casio Wave Ceptor określić dobry kierunek. Barometr i wykres historii ciśnienia nie będzie może wykorzystywany przez każdego nabywcę, ale warto wspomnieć, że Casio Wave Ceptor posiada te wszystkie dodatkowe opcje. W końcu jest to bardzo zaawansowany technologicznie zegarek dla osób, które chcą czegoś więcej niż tylko wyświetlania aktualnej godziny. W zegarkach z tej serii znajdą nawet rozbudowany głębokościomierz (przy czym głębokość do jednego metra wskazuje jako zerową) i termometr.

Casio Protrek

Zegarki z kolekcji Casio Protrek cechuje przede wszystkim ogromna funkcjonalność, bo oprócz podstawowych opcji, można w nich znaleźć także rzeczy, które przydadzą się podczas podróży.

Zegarki  Casio Protrek wykonane są przy użyciu najnowszych technologii, co sprawia, że kupując jeden z nich zyskujemy pewność, że będzie to zakup wystarczający nam na długie lata. 

Casio Protrek wyposażone są w różne rodzaje sensorów, od miernika temperatury, przez wysokościomierz, a na kompasie elektronicznym skończywszy. Posiadają także barometry, które mogą przydać się nawet w najmniej oczekiwanych momentach. Casio Protrek posiadają zasilany dowolnym źródłem światła mechanizm, a dodatkowo zastosowano w nich wytrzymałe i specjalnie utwardzane szkiełka mineralne, które zapewniają dużą ochronę przed porysowaniem. Koperta oraz bransoletka wykonana jest w przypadku zegarków z tej serii z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. O takich rzeczach jak podświetlanie tarczy, nawet nie trzeba pisać, bo system Illuminator sprawia, że praktycznie w każdych warunkach będziemy mogli sprawdzić, która aktualnie jest godzina. Zegarki Casio Protrek wyposażone są także w kilka alarmów, stopery i liczniki, dzięki którym można odliczać czas od określonej liczby godzin do zera. Wodoszczelność urządzeń z kolekcji Casio Protrek nie jest jakaś wyjątkowa, ale spokojnie wystarczy na to, żeby można było się z zegarkiem kąpać.

Jeżeli ktoś nie zna języka angielskiego i obawia się, że nie poradzi sobie z obsługą opisywanych tu urządzeń, to powinien wiedzieć, że posiadają one instrukcję w języku polskim, w której wszystko zostało dokładnie i bardzo szczegółowo opisane.

Co się zaś tyczy gwarancji Casio Protrek, to jest ona udzielana na okres trzech lat, a po jakimś czasie – za niewielką dopłatą – można ją przedłużyć o kolejne trzy lata. Wspominany wcześniej kompas umożliwia wskazanie właściwego kierunku i w przypadku  Casio Protrek polega to między innymi na tym, że określa się go względem położenia słońca na niebie. Zegarki są odporne na niskie temperatury i producent gwarantuje ich prawidłowe działanie nawet przy temperaturze -10 stopni Celsjusza. Wtedy jednak nie będzie prawdopodobnie działał kompas, ale przecież Casio Protrek to głównie zegarek, a inne opcje są tylko dodatkami.

Casio Edifice

Seria zegarków Casio Edifice wypuszczona przez firmę Casio skierowana jest głównie do osób aktywnie uprawiających sport, które lubią oryginalne zegarki. Każdy z opisanych poniżej modeli jest wodoszczelny (do głębokości stu metrów), a jednocześnie bardzo elegancki. Zegarki dostępne są w trzech wersjach: analogowej, analogowo-cyfrowej oraz cyfrowej. Jednym z należących do serii Casio Edifice jest model EF-125D -1AVEF, który można nabyć już za niewiele ponad dwieście złotych.Ten męski zegarek posiada stalową kopertę i bransoletę. Według zapewnień producenta, bateria wystarcza na dziesięć lat. Casio Edifice wyposażony jest on we wskaźnik daty, a spośród jego funkcji warto wymienić wskazówki wykonane w technologii neobrite, dzięki czemu podświetlają się delikatnie w ciemnościach.

Casio Edifice to seria, którą cechuje jakość, więc nikogo nie powinno dziwić odporne na zarysowania, wypukłe szkiełko mineralne. Wspomniana koperta została wykonana z wysokiej jakości stali nierdzewnej, podobnie zresztą jak cała bransoleta. Dekielek jest w tym zegarku zakręcany, co zwiększa jego szczelność.

Kupując ten zegarek otrzymujemy trzyletnią gwarancję oraz specjalny druk, dzięki któremu będzie można ją przedłużyć o trzy kolejne lata. Zegarki Casio Edifice pakowane są w metalowe puszki, dzięki czemu doskonale nadają się na prezent. Nieco inaczej prezentuje się – również należący do serii Casio Edifice – zegarek EF-302D -2A. chociaż pod względem wodoszczelności niczym nie różni się od opisywanego powyżej modelu, to posiada dwudziestoczterogodzinny wyświetlacz, a oprócz daty pokazuje także dzień tygodnia. Pełne zapięcie bransolety sprawia, że nie trzeba obawiać się jego zgubienia, dzięki czemu raz zakupiony zegarek Casio Edifice będzie nam służyć przez długie lata.

Zegarki Casio Edifice – pomimo stosunkowo niskiej ceny – są naprawdę porządne i godne polecenia, szczególnie jeżeli ktoś uprawia sport, a pomimo tego chce posiadać elegancki czasomierz. W końcu bezsensowne jest kupowanie kilku różnych modeli, skoro można wybrać taki, który będzie można z powodzeniem nosić w każdej sytuacji. Dodatkową zaletą Casio Edifice jest wspominany już, długi okres gwarancyjny. Zegarki te dostępne są w wielu różnych sklepach w całej Polsce.