Timex Ironman One GPS+

times-ironman-oneWynikiem wspólnych wisiłków firm Timex i Qualcomm powstał zegarek Ironnam One GPS+. Nie jest to zwykły zegarek, a tak zwany smartwatch, czyli urządzenie, które posiada pewne cechy smartphone, takie jak dotykowy ekran w technologii e-ink, możliwość instalowania różnych aplikacji, w tym przykładowo czytnika poczty e-mail.

Nowy produkt Timex Ironman One GPS+ oferuje znacznie więcej niż inne smartwatche, takie jak Pebble czy Samsung Galaxy Gear – przede wszystkim do swojego działania nie wymaga obecności telefonu komórkowego, jak jest w przypadku konkurencyjnych produktów. Ten sportowy zegarek oprócz funkcji typowo treningowych pozwala też sprawdząć pocztę email czy odtwarzać muzykę z MP3.

Oczywiście dostępna jest szeroka integracja z sieciami społecznosciowymi – możesz na bieżąco informować znajomych i rodzinę gdzie się znajdujesz, z jaką prędkością biegniesz, czy też na bieżąco przesyłać informacje o aktualnym tętnie (zegarek jest wyposażony w opcjonalny czujnik tętna, w formie paska tak jak w poprzednim modelu Timex Ironman). Ciekawa jest funkcja Fine Me Mode – która pozwala poinformować znajomych czy rodzinę o problemach a im ułatwić ustalenie Twojej pozycji. Oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy w zasięgu sieci komórkowej.

Zegarek Timex Ironnam One GPS+ jest wodoodporny do 50m. Czekamy na pierwsze testy i produkt w sklepach – cena powinna oscylować w okolicach 1600zł – ciekawe, czy będzie to dobra alternatywa dla Garmin 910XT, który na jesieni 2014 roku powinien mieć też następcę.