Maurice Lacroix

Stylowa marka Maurice Lacroix jest jedną z najlepszych firm produkujących zegarki. Pozycję tę zawdzięcza między innymi temu, że nieustannie zaskakuje swoich klientów nowymi rozwiązaniami technologicznymi oraz oryginalnością, której może jej pozazdrościć pozostała konkurencja.

Poszukiwanie nowatorskich rozwiązań, dzięki którym zegarki Maurice Lacroix są tak bardzo cenione, jest coraz trudniejsze, gdyż według niektórych osób, w tej branży nie da się stworzyć już niczego nowego. Na szczęście projektanci pracujący dla wspomnianej firmy Maurice Lacroix nie przyjmują tego za pewnik, dzięki czemu wciąż udaje im się przekroczyć bariery technologiczne i tworzyć niecodzienne zegarki. Takie podejście jest jedną z najważniejszych cech, które posiada marka Maurice Lacroix.

Inną istotną rzeczą, o której należy wspomnieć, jeżeli tylko wspomina się o firmie Maurice Lacroix jest wysoka jakość wykonania produkowanych przez nią zegarków. Bierze się to z tego, że ich tworzenie nie jest związane wyłącznie z celami zarobkowymi, ale stanowi to także pasję osób, które pracują w Maurice Lacroix. Szwajcarskie mechanizmy w połączeniu z ciągle udoskonalanymi rozważaniami przekładają się na to, że zegarki te są takie wyjątkowe.

Jednym z ciekawszych produktów firmy Maurice Lacroix jest na przykład sześćdziesięciominutowy licznik chronografu. Podobnych dokonań na swoim koncie Maurice Lacroix ma oczywiście więcej. Firma Maurice Lacroix zdobyła wiele prestiżowych nagród, takich jak na przykład „red dot design award” w kategorii product design dla Masterpiece Lune Retrograde – nagrodę tę przyznano firmie w 2010 roku. Oprócz niej otrzymała także Nagrodę Goldene Unruh Technology Prize dla Memoire 1, przyznaną za najbardziej innowacyjne rozwiązanie techniczne. Chodziło o pierwszy zegarek mechaniczny z funkcją pamięci (nagroda została przyznana 2008 roku).

Również wcześniejsze lata były dla firmy Maurice Lacroix korzystne, gdyż w 2002 roku firma zdobyła aż dwa prestiżowe wyróżnienia za stworzenie Zegarka Roku – pierwsze zostało przyznane w Portugalii (I miejsce Masterpiece Cinq Aiguilles), a drugie w Niemczech (III miejsce Les Classiques Moonphase Chronograph).

Jedyny oficjalny polski przedstawiciel firmy Maurice Lacroix ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Migdałowej 4.