Poljot

Zegarki firmy Poljot (nazwa pochodzi z języka rosyjskiego i oznacza lot) są produkowane w Pierwszej Moskiewskiej Fabryce Zegarów od ponad pięćdziesięciu lat. Ta rosyjska firma Poljot została stworzona na cześć lotu kosmicznego Jurija Gagarina, a słynny astronauta miał podczas niego na ręce zegarek Szturmańskie, który został wyprodukowane we wspomnianej już fabryce.

Firma Poljot działa w ponad dziewięćdziesięciu państwach, a w Polsce jej zegarki największą popularnością cieszyły się w okresie PRL. Obecnie zegarki tej firmy można nabyć dzięki firmie Poljot Euro, która powstała w 1993 roku. Jej założyciele – kierowani pasją – postanowili umożliwić innym ludziom kupno zegarków, które były popularne w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Co ciekawe, niektórzy do dnia dzisiejszego cenią sobie tamte stare i niedopracowane modele.

Wspomniana firma, oprócz zegarków Poljot posiada w swojej ofercie także produkty firm Buran, Aviator, Alfex, Romanson i Vostok Europe. Jeżeli ktoś chciałby nabyć stylowy zegarek, to powinien zapoznać się z jej ofertą. Co się zaś tyczy marki Poljot, to jej nakręcane mechanizmy były praktycznie niezawodne. Nikt nie miał problemów ze sprężyną do nakręcania. Niektóre modele  Poljot cechowała niezwykle płaska koperta.

Firma Poljot produkowała także luksusowe modele, które zazwyczaj wydawane był z okazji jakiś szczególnych wydarzeń. Obecnie takie zegarki skupują przede wszystkim prywatni kolekcjonerzy, którzy gotowi są zapłacić za nie o wiele większe pieniądze niż te zegarki są w rzeczywistości warte. Produkty Poljot są z tego powodu często wystawiane na internetowych aukcjach, jednak decydując się na takie zakupy, trzeba pamiętać o kilku istotnych rzeczach. Po pierwsze – bardzo prawdopodobne jest to, że wybrany przez nas model może z jakiegoś powodu nie działać, a tym samym nie będziemy mieli się do kogo z tym zwrócić. Należy też zdać sobie sprawę z tego, że tylko zakupy w firmowych sklepach pozwalają na to, żeby w razie konieczności wymienić zegarek na nowy lub też oddać go i odzyskać swoje pieniądze. Poljot nie jest jedyną starą firmą, której to dotyczy.