Casio Baby G

Oporny na zrysowania zegarek to dla jednych osób rzecz bezsensowna, a dla innych bardzo niezbędny zakup. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie ma się podejście do zegarka. Podobnie jest z telefonami – niektórzy uważają, że bezsensowne jest umieszczanie w nich wysokiej jakości aparatów, skoro telefon służy do dzwonienia. Wracając zaś do zegarków, firma Casio posiada w swojej bogatej ofercie również serię oznaczoną jako Casio Baby G.

Casio Baby G są niezwykle odporne na różnego rodzaju zarysowania i wstrząsy, wiec zazwyczaj kupują je ludzie, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Po co przecież nosić inny zegarek do pracy, a inny podczas uprawiania sportów, skoro zegarki ze wspomnianej serii łączą obie te cechy? Nie są może aż tak eleganckie, jak inne produkty firmy Casio, ale z drugiej strony – nie o to chodzi w serii Casio Baby G. Tak naprawdę, pierwsza część nazwy – Baby – oznacza po prostu to, że jest ona przeznaczona dla kobiet. Mężczyźni mają swoje G-Shocki, a panie bardziej kobiece ich wersje. Oczywiście, każdy może nosić taki zegarek, na jaki ma ochotę, ale po co kobiety miałyby nosić ciężkie i nieporęczne zegarki, skoro została dla nich przygotowana specjalnie zaprojektowana seria?

Każdy z zegarków Casio Baby G jest bardzo mocno testowany, żeby wytrzymywał wszystkie uderzenia. Niektórzy nabywcy sami postanawiają wypróbować odporność swoich zegarków i na przykład rzucają nimi z dużej wysokości lub też robią z nimi inne, niecodzienne rzeczy. Na szczęście Casio Baby G są tak dopracowane, że wytrzymują to bez najmniejszych problemów. Literka G oznacza grawitację i wynika właśnie ze wspomnianego powyżej, obszernemu programowi testowania ich jakości. Nazywany jest on Drop-Test-Program po za serią Casio Baby G i jej męskim odpowiednikiem, mało który zegarek by go przeszedł. Klasa szczelności czasomierzy wynosi 100 metrów. Ich koperta oraz pasek zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Oprócz rzeczy oczywistych – podświetlenie, kilka alarmów i stoper, posiadają one także wysokiej jakości, płaskie szkło mineralne i w pełni automatyczny kalendarz. Zegarki Casio Baby G cechuje jednak przede wszystkim ogromna wytrzymałość.