Zegarki męskie

Mówi się, ze styl i klasę mężczyzny poznaje się patrząc na dwie rzeczy – na buty i zegarek. Mężczyzna, w przeciwieństwie do kobiety, najczęściej posiada jeden zegarek. O ile kobieta potrafi zgromadzić okazałą ilość dodatków i biżuterii, dla mężczyzny zegarek najczęściej jest jedynym dodatkiem do stroju. Dlatego tak bardzo zegarek podkreśla charakter mężczyzny.

Zegarki męskie, podobnie jak zegarki damskie, można podzielić na klasyczne, sportowe, biżuteryjne (rzadko występujące) oraz fashion. Jednak mężczyźni, poza istotną sprawą doboru zegarków do stylu ubierania się, przy wyborze zegarków kierują się ich praktycznością, funkcjonalnością i wytrzymałością.

Mężczyźni zwracają więc uwagę na styl, a także wykonanie oraz sam mechanizm zegarka. Zegarki zaopatrzone są w mechanizmy elektroniczne lub mechaniczne. Z zegarków elektronicznych możemy wymienić zegarki kwarcowe – na baterie, pobierające energie ze źródeł światła, zsynchronizowane z falami radiowymi, a z mechanicznych – zegarki nakręcane ręcznie czy wykorzystujące naturalne ruchy ręki.

Jednak zegarki męskie to nie tylko wygląd i mechanizm, to także funkcjonalność i design. W różnych fasonach zegarków proponowanych jest szereg funkcjonalności. Od podstawowych typu kalendarz czy minutnik do bardziej zaawansowanych. Często konkretny zegarek stanowi również o statusie materialnym mężczyzny. Jednak rzadko u mężczyzn spotykane są zegarki biżuteryjne. Prawdopodobnie z powodów praktycznych. Taki zegarek noszony nawet do eleganckiego garnituru może wyglądać śmiesznie.

Zegarki męskie mają zdecydowanie większą tarczę od zegarków damskich. Są bardziej potężne. Mocowane na ręce za pomocą paska lub bransolety. Dla niektórych mężczyzn istotne jest to żeby zegarek był wodoodporny i odporny na zarysowania. Żeby nie niszczył się podczas zachlapania podczas mycia rąk, ani przy wykonywaniu podstawowych czynności związanych z pracą.

Przy wyborze zegarka warto również zwrócić uwagę na to czy zegarek objęty jest gwarancją i czy punkt serwisowy, zajmujący się naprawą modelu, który zamierzamy kupić znajduje się w Polsce.