Casio Oceanus

Zegarki z serii Casio Oceanus zostały zaprojektowane przez pracowników firmy Casio. Stworzone zostały głównie dla aktywnych mężczyzn, który oprócz wykonywania codziennych zajęć, znajdują również czas na uprawianie sportów wodnych. W przeciwieństwie jednak do zegarków typowo sportowych, w tym przypadku są one o wiele bardziej eleganckie, a prestiż wynikający z noszenia jednego z nich jest oczywisty. Zegarki Casio Oceanus posiadają tytanowa obudowę, dlatego też nie trzeba się martwić tym, że w jakiś sposób uszkodzimy go podczas żeglugi. Szkiełko także jest wytrzymałe i odporne na większość zarysowań, w dodatku jest typu szafirowego. Zegarki Casio Oceanus cechuje wodoszczelność wynosząca dziesięć atmosfer. Co ciekawe, posiadają one także wykres pływów. Seria Casio Oceanus została stworzona dla osób, które lubią mieć zegarki łączące nowoczesne technologie i tradycyjny wygląd.

Kolekcja  Casio Oceanus składa się z siedmiu różnych modeli. Każdy z nich został wykonany ze wspomniany już wcześniej, odpornych materiałów – lekki i antyalergiczny tytan, który jest bardzo wytrzymały oraz szafirowe szkło. Zaletą Casio Oceanus jest to, że prawie dziesięciokrotnie trudniej jest je zarysować od stali. Co się zaś tyczy zaawansowanej technologii, to wystarczy podać za przykład model Casio Oceanus OCW-M700TDE, który posiada specjalny mechanizm z funkcją Wave Ceptor Multiband 5. Ta nowatorska technologia sprawia, że zegarek synchronizuje wyświetlaną godzinę z zegarem wzorcowym. Wszystko odbywa się drogą radiową, więc użytkownik nie musi sobie tym zawracać głowy. Jeden nadajnik znajduje się w Europie, a dwa pozostałe w Stanach Zjednoczonych oraz Japonii). Jeżeli tylko  Casio Oceanus znajduje się w zasięgu któregoś z tych nadajników, to raz dziennie ustawia czas względem zegara wzorcowego. Według wielu osób każdy zegarek wyposażony w taką funkcję jest automatycznie uznawany za najdokładniejszy na świeci.

W przeciwieństwie jednak do innych zegarków, wchodzące w skład serii Casio Oceanus modele napędzane są aż pięcioma miniaturowymi silniczkami, które odpowiadają między innymi za; chronograf, alarm, czas światowy, datownik i wspomniany już wykres pływów. Co ciekawe, wcale nie trzeba martwić się przez to większym zużyciem baterii, gdyż specjalne panele słoneczne sprawiają, że w razie potrzeby urządzenie doładuje się w sposób automatyczny.