Chopard

Szwajcarska firma Chopard została założona w 1860 roku przez Louisa-Ulyssesa Choparda. Z początku zajmowała się głównie rozwijaniem i udoskonalaniem zegarków kieszonkowych oraz chronometrów. Do tego wykorzystywano z mniejszym lub większym skutkiem alternatywne rozwiązania i nowatorskie technologie.

Warto wspomnieć, że Chopard jest jedną z nielicznych firm produkujących zegarki, która faktycznie może być określona mianem producenta. Chodzi o to, że mechanizmy montowane w gotowych produktach Chopard są wytwarzane przez firmę Chopard, a nie zamawiane u innych producentów. Firma Chopard posiada swoje zakłady między innymi w Fleurier i wraz z trzema innymi markami: Bovet, Parmigiani i Vaucher wchodzi w skład Fleurier Quality Foundation. Świadczy to o bardzo wysokiej jakości produkowanych przez Chopard zegarków. Certyfikat ten jest prawie tak samo wartościowy jak normy Genewskie (na przykład standard Seal).

Wśród swoich dokonań, firma Chopard ma zarówno nowatorskie zegarki kwarcowe, jak i mechaniczne; modele klasyczne oraz sportowe. Najpopularniejsze kolekcje Chopard to Mille Miglia, L.U.C., Happy Diamonds, Happy Sport, Happy Spirit, Classiques, Your Houre, La Strada i Haute Horlogerie. Obejmują one praktycznie wszystkie modele, jakie tylko ktoś może sobie zamarzyć. Są tu więc zegarki dla kobiet, typowo męskie czasomierze, sportowe i eleganckie, a także nowoczesne i stylizowane na starsze.

W 1997 roku rozpoczęła się współpraca Chopard ze słynnym Festiwalem Filmowym w Cannes. Przedstawiciele dwóch stron uzgodnili, że reprezentant producenta zegarków będzie wręczał nagrody osobom odpowiedzialnym za tworzenie kreatywnych produkcji. W Polsce marka Chopard nie jest może zbyt popularna, ale wcale nie oznacza to, że nie jest ona godna polecenia. Po prostu na naszym rynku przewodzą inni producenci zegarków, jednak w przyszłości nie jest wcale wykluczone, że firma Chopard nie poprawi swojej pozycji.

Tym bardziej, że wyróżniają się one jakością oraz innowacyjnością, a każdy model Chopard jest niezwykle dopracowany. W dodatku miesza się tu tradycyjność z nowoczesnością. Polscy klienci mogą nabyć zegarki tej firmyChopard na stronie jubilera Plucińskiego lub przy Placu Wolności 5 w Poznaniu.