Flik-Flak

Jednym z należących do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego – w skrócie FHS – producentów jest Flik Flak. Dzięki temu wyróżnieniu firma Flik Flak może poszczycić się zaświadczeniem, że jej produkty są bardzo dokładne i porządne, gdyż przynależność do federacji wiąże się z koniecznością przestrzegania wielu rygorystycznych norm. Nie każdej firmie zegarmistrzowskiej odpowiada jednak konieczność uiszczania członkowskich składek.

Dla Flik Flak ma to jednak duże znaczenie, gdyż marka nie jest jeszcze dobrze rozpoznawana, a miejsce wśród członków FHS sprawia, że ludzie nie boją się zakupić zegarków tej firmy. Należy ona do Swatch Group Ltd, a jej głównym celem jest sprzedawanie porządnych zegarków. Oprócz wspomnianej firmy Flik Flak, to grupy tej należą między innymi takie marki, jak na przykład: Omega, Certina, Tissot, Hamilton, Pierre Balmain, Rado, Longines, Calvin Klein, ETA, Breguet, Jaquet Droz, Union Glashütte, i Renata.

Zegarki Flik Flak są niezwykle zróżnicowane i praktycznie każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Dzieci mogą wybrać jeden z wielu modeli ozdobionych podobiznami bajkowych postaci, a wszystkie zegarki  firmy Flik Flak cechuje bardzo czytelna tarcza, dzięki której najmłodsi mogą uczyć się odczytywania godzin. W niektórych modelach kolor wskazówki godzinowej jest taki sam, jak ten którym zapisano cyfry na tarczy. Podobnie jest ze wskazówką minutową. Dzięki tego typu rozwiązaniom dzieci nie będą miały problemów z odczytywaniem godzin ze wskazówkowych zegarków.

Flik Flak tworzy zegarki stosunkowo tanie, które są jednak porządnie wykonane (o czym zresztą może świadczyć wspomniana już przynależność do Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego). Zegarki Flik Flak są więc odporne na uderzenia i posiadają odporne na zarysowania szkiełka. Co ciekawe, nawet jeżeli dziecko zostawi zegarek w kieszeni spodni, które następnie wylądują w pralce, to i tak nic się z nim nie stanie, gdyż są one odporne na prawnie do temperatury czterdziestu stopni. Ich paski wykonano ze skóry syntetycznej.

W Polsce zegarki Flik Flak można nabyć w wielu sklepach, na przykład w Galerii Panorama (lokal 225) przy ulicy Witosa 31 w Warszawie.