Timex Ironman

Zegarek kwarcowy Timex ironman to model dla osób, które doskonale wiedzą, czego chcą. Męski zegarek Timex ironman posiada kwarcowy mechanizm, wysokiej jakości gumowy pasek (najczęściej oferowany w kolorze czarnym) oraz mineralne szkiełko.  Wodoszczelność Timex ironman sięga stu metrów. Co prawda nie są to może jakieś najlepsze statystyki, ale z drugiej strony – jak na taką klasę cenową – jest to naprawdę przyzwoity produkt.

Miłośnicy sportów ekstremalnych, którzy aktywnie wykorzystują swoje zegarki powinni jednak poszukać czegoś innego niż Timex ironman, bo chociaż reklamowany jest on jako idealna propozycja dla takich właśnie ludzi, to poświęcając na to odrobinę swojego czasu, można znaleźć inne, równie dobre, a często nawet lepsze zegarki.

Oferta firmy Timex jest tak bogata, że nie trzeba nawet przeglądać produktów innych firm, bo wszystkie modele, jakie klient może sobie zażyczyć, są dostępne tutaj.Timex ironman nie jest więc przełomowym zegarkiem, ale z drugiej strony nie takie były cele podczas jego stworzenia.

Producenci zegarka Timex ironman chcieli po prostu opracować tani zegarek dla każdego, kto nie chce nosić zegarków wskazówkowych, a z drugiej strony woli nie wydawać na tego typu rzeczy wszystkich swoich oszczędności. Oba te wymogi spełnia Timex ironman. Jego cenę należy uznać za duża zaletę, podobnie zresztą jak podświetlenie typu INDIGLO night-mode, które sprawia, że nawet w ciemnych pomieszczeniach bez najmniejszego problemu można odczytać godzinę wyświetlaną w trybie dwunasto lub dwudziestoczterogodzinnym. Nie każdy zegarek w takiej cenie na to pozwala. Alarm wbudowany w zegarku Timex ironman posiada trzy opcje oraz drzemkę, więc zawsze można sobie nieco przedłużyć czas snu. Timex ironman wyposażony został również w stoper, który może odliczać czas do stu godzin, a także posiadający funkcję Lap oraz Split. Szerokość koperty nie jest zbyt duża, więc model ten należy do poręcznych zegarków. Gwarancja udzielana jest na trzy lata, a polscy klienci otrzymują wraz z zegarkiem Timex ironman instrukcję w swoim rodzimym języku, dzięki której obsługa zegarka będzie naprawdę prosta, co zresztą jest związane z jego odpowiednim zaprojektowaniem.