Tissot pr50

Zegarek Tissot pr50 firmy Tissot wykonany jest ze stali, którą potocznie nazywamy nierdzewną. Bardzo dużym atutem jest fakt, iż szkło, z którego został on wykonany, jest w stu procentach szafirowe, czyli nie rysuje się. Jeśli chodzi o tak zwaną klasę wodoszczelności, to jest ona stosunkowo wysoka i wynosi 50 metrów. Jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla osób, które nie lubią rozstawać się z zegarkiem na przykład podczas korzystania z pływalni.

Czarny kolor tarczy nie tylko podkreśla męski charakter zegarka, ale także dodaje mu elegancji. Bardzo efektowna bransoleta dodaje nie tylko szyku, ale także gustu. Typ tarczy zegarka Tissot pr50 jest ozdobiony cyframi arabskimi. Stalowa bransoletka, koloru szarego, jest bardzo wytrzymała i elegancka, jak zresztą wszystkie zegarki i akcesoria do nich przeznaczone, które podpisane są logiem firmy Tissot. Mechanizm kalibru G10.211 jest tak precyzyjny, że praktycznie nie wymaga żadnych ingerencji, bez znaczenia czy będzie noszony regularnie czy od czasu do czasu. Niewielka waga Tissot pr50 sprawia, że można go założyć zawsze, bo nie będzie niepotrzebnie męczył ręki osoby, która zdecydowała się go ubrać. Tissot pr50 posiada wysokiej jakości mechanizm kwarcowy, który zasilany jest baterią. Przeciwnicy takich – trzeba to przyznać – starych rozwiązań co prawda nie będą zadowoleni, ale ma to swoje pozytywne strony. Chociażby to, że zegarek nie musi być stale noszony na ręce oraz nie jest zależny od warunków pogodowych. Wymiary koperty (w pionie) wynoszą 35,6 milimetrów, natomiast w poziomie Tissot pr50 ma 38 mm. Jego grubość nie wyróżnia się niczym szczególnym, a zegarek Tissot pr50 ma niecałe dziesięć milimetrów.

Ze względu na to, że Tissot pr50 to elegancji zegarek, a nie gadżet dla miłośników tego typu rzeczy, z dodatkowych funkcji wyposażono go jedynie w kalendarz i stoper. Niektórym z pewnością nie będzie to wystarczyć, ale prawda jest taka, że dla osób, które Tissot pr50 zakupują, tego typu funkcje nie mają najmniejszego nawet znaczenia. Dla nich bowiem liczy się przede wszystkim marka oraz niezawodność zegarka.