Casio Protrek

Zegarki z kolekcji Casio Protrek cechuje przede wszystkim ogromna funkcjonalność, bo oprócz podstawowych opcji, można w nich znaleźć także rzeczy, które przydadzą się podczas podróży.

Zegarki  Casio Protrek wykonane są przy użyciu najnowszych technologii, co sprawia, że kupując jeden z nich zyskujemy pewność, że będzie to zakup wystarczający nam na długie lata. 

Casio Protrek wyposażone są w różne rodzaje sensorów, od miernika temperatury, przez wysokościomierz, a na kompasie elektronicznym skończywszy. Posiadają także barometry, które mogą przydać się nawet w najmniej oczekiwanych momentach. Casio Protrek posiadają zasilany dowolnym źródłem światła mechanizm, a dodatkowo zastosowano w nich wytrzymałe i specjalnie utwardzane szkiełka mineralne, które zapewniają dużą ochronę przed porysowaniem. Koperta oraz bransoletka wykonana jest w przypadku zegarków z tej serii z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. O takich rzeczach jak podświetlanie tarczy, nawet nie trzeba pisać, bo system Illuminator sprawia, że praktycznie w każdych warunkach będziemy mogli sprawdzić, która aktualnie jest godzina. Zegarki Casio Protrek wyposażone są także w kilka alarmów, stopery i liczniki, dzięki którym można odliczać czas od określonej liczby godzin do zera. Wodoszczelność urządzeń z kolekcji Casio Protrek nie jest jakaś wyjątkowa, ale spokojnie wystarczy na to, żeby można było się z zegarkiem kąpać.

Jeżeli ktoś nie zna języka angielskiego i obawia się, że nie poradzi sobie z obsługą opisywanych tu urządzeń, to powinien wiedzieć, że posiadają one instrukcję w języku polskim, w której wszystko zostało dokładnie i bardzo szczegółowo opisane.

Co się zaś tyczy gwarancji Casio Protrek, to jest ona udzielana na okres trzech lat, a po jakimś czasie – za niewielką dopłatą – można ją przedłużyć o kolejne trzy lata. Wspominany wcześniej kompas umożliwia wskazanie właściwego kierunku i w przypadku  Casio Protrek polega to między innymi na tym, że określa się go względem położenia słońca na niebie. Zegarki są odporne na niskie temperatury i producent gwarantuje ich prawidłowe działanie nawet przy temperaturze -10 stopni Celsjusza. Wtedy jednak nie będzie prawdopodobnie działał kompas, ale przecież Casio Protrek to głównie zegarek, a inne opcje są tylko dodatkami.